Oddział Rehabilitacji Neurologicznej

Odział Rehabilitacji Neurologicznej to od lat wizytówka Brzeskiego Centrum Medycznego. Pracujący tam specjaliści pomogli stanąć na nogi wielu osobom zmagającym się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Rehabilitacja jest nieodzownym elementem procesu terapeutycznego u pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi. Aby uzyskać efekty, należy ją podjąć możliwie jak najwcześniej. Największą grupę pacjentów Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej stanowią chorzy z urazami rdzenia kręgowego, po udarach mózgu, urazach czaszkowo-mózgowych i nagłym zatrzymaniu krążenia. Kompleksowa rehabilitacja koordynowana jest przez lekarza oraz specjalistę fizjoterapii, a wdrażana przez doświadczonych fizjoterapeutów, pielęgniarki, terapeutów zajęciowych, psychologa i logopedę.
Wspomniani powyżej specjaliści wykonują na co dzień bardzo trudną i niezwykle odpowiedzialną pracę. Zdając sobie z tego sprawę, postanowiliśmy weprzeć oddział poprzez przekazanie specjalistycznego sprzętu medycznego. Dzięki akcjom charytatywnym i wsparciu wielu ludzi dobrego serca udało się zebrać środki na wózek transportowo-kąpielowy. Ten niewielki przedmiot znacznie ułatwia zajmowanie się pacjentami cierpiącym na poważne schorzenia i urazy. Zorganizowaliśmy też społeczną zbiórkę sprzętu rehabilitacyjnego, który przekazany został na brzeski oddział i służy pacjentom po dziś dzień.

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej